Valytojo profesija labai paklausi

Valytojo profesija: verta rinktis?

Daugelis baigę mokyklą svajoja apie tokias profesijas kaip teisė, medicina, vadyba. Vis dėlto tokių specialistų paruošiama per daug ir ne visiems studijas baigusiems jaunuoliams pavyksta įsitvirtinti būtent toje srityje, kurią ir studijavo. O štai tuomet prasideda darbo paieškos, tačiau valytojo profesija Lietuvoje vis dar vertinama skeptiškai, nors užsienyje šios profesijos atstovai yra vertinami ne prasčiau nei pardavimų vadybininkai ar kiti vidutinio lygmens darbuotojai.

Valytojai gali būti tikrais profesionalais

Būti profesionalu svarbu bet kurioje srityje ir visai nesvarbu, dirbate kirpėja, pardavėja ar valytoja. Jei būsite geriausiu, daug uždirbsite visur, teigia paplitusi išmintis, tačiau pažvelkime, kaip yra iš tikrųjų. Kalbant apie valytojo profesiją yra svarbios tiek asmeninės savybės, tiek sumanumas, tad jei manote, kad valytojais dirba tik tie, kurie nieko kito dirbti nesugeba, stipriai klystate. Galbūt anksčiau taip kažkada ir buvo, tačiau dabar situacija yra visiškai kitokia. Geras valytojas turi mokėti parinkti tinkamas valymo priemones ir technologijas, taigi čia prireikia ne tik įvairių įrenginių naudojimo žinių, bet ir supratimo apie chemines medžiagas, jų savybes, tarpusavio sąveiką. Žinoma, valytojo chemijos specialistui neprilyginsime, bet profesionalus valytojas apie priemonių sudėtį žino tikrai daugiau, nei bet kuris eilinis buitinės chemijos vartotojas.

Kita valymo paslaugos teikėjui būtina kompetencija yra puikūs bendravimo įgūdžiai. Tvarkinga apranga ir maloni šypsena – tik pirmasis įspūdis, kurio svarbu nesugadinti bendraujant su klientu. Itin daug dėmesio valymo darbuotojų komunikacijai skiria įmonės, teikiančios biuro valymo paslaugą. Dalykinis bendravimas, paslaugumas – viso to, žinoma, galima išmokti, tad šiuolaikinės valymo paslaugų įmonės skiria nemažai dėmesio savo darbuotojų komunikacijos įgūdžiams ugdyti.

Taip pat valytojui svarbios ir darbe naudingos tokios asmeninės savybės kaip punktualumas, kruopštumas, atidumas. Valytojo profesija tinka tiems, kurie nemėgsta stresinės aplinkos, skubėjimo, moka savarankiškai planuoti darbus, tinkamai nustatyti savo prioritetus. Sudėjus asmenines savybes ir minėtus įgūdžius, kurių galima išmokti dirbant profesionaliose valymo įmonėse, bei truputį patirties jau galima tapti valymo meistru. Tai reiškia, kad lengvai įveiksite net ir iš pirmo žvilgsnio sudėtingai atrodančias užduotis, gebėsite profesionaliai patarti klientams.

Papildomi įgūdžiai

Šiuolaikinis darbas neįsivaizduojamas be asmeninio pardavimo įgūdžių, kurie praverčia beveik visuose rinkos sektoriuose, ne išimtis yra ir valymo paslaugos. Valytojas gali ne tik suteikti valymo paslaugas, bet ir atlikti papildomą (antrinį) pardavimą, tai yra, pasiūlyti klientui įsigyti valymo priemonių, rekomenduoti tinkamiausias arba parduoti daugiau valymo paslaugų, kurios klientui yra reikalingos. Tai galimybė valytojui užsidirbti papildomai, o valymo paslaugų įmonei – padidinti savo pardavimus. Žinoma, šiam tikslui įgyvendinti reikalingos investicijos į tinkamą paruošimą, nes įkyriai paslaugas siūlančių valytojų žmonės tikrai nemėgs. Valytojo tikslas turėtų būti padėti klientams išspręsti su namų valymu susijusias problemas, pasiūlyti geriausią sprendimo būdą.

Valytojo profesija: privalumai

Valytojo darbas šiuolaikiniame versle – įdomus ir įvairus.

Net jei valytojo profesijos ir nevertinate, ar kada nors pagalvojote apie savo galimybes šioje srityje? Visų pirma, šiuolaikinis valytojo darbas pasižymi lanksčiu grafiku, kuris daugeliu atvejų yra pliusas, nes laisvu nuo darbo laiku galite studijuoti, kurti savo verslą, auginti mažylį ar rinktis bet kurią kitą veiklą.

Valymo įmonės savo darbuotojams darbus suplanuoja aiškiai ir tiksliai, todėl jie išvengia stresinių situacijų ir įtampos. Valytojo profesija – tai darbas, kuris nevargina. Be to, psichologai teikia, kad namų valymas yra raminanti ir stresą mažinanti veikla.

Valant namus ar biurą prireikia atlikti ir pritūpimų, ir kitų „pratimų“, tad tai darbas ir sportas viename. Judėjimas yra daug sveikiau už nuolatinį sėdėjimą biure prie kompiuterio ir padeda išsaugoti puikią figūrą. Ar darbas biure tai suteiktų?

Ir, žinoma, ne mažiau svarbus klausimas yra atlyginimo dydis. Valymo paslaugų darbuotojai gali pasigirti neblogomis algomis, tačiau viskas priklauso nuo profesionalumo bei įgūdžių ir darbo krūvio, kurį pasirinksite. Pilnu etatu dirbantys valytojai gali tikėtis ir didesnio nei vidutinio darbo užmokesčio, be to, daugelis įmonių siūlo ir papildomas paslaugas, pavyzdžiui, prekiauja namų valymui skirtomis priemonėmis ar namų kvapais, o tokie pardavimai valytojui yra papildoma galimybė užsidirbti.

Norite išmėginti jėgas?

NAMŲ GURU komanda visada laukia profesionaliai į darbą žvelgiančių žmonių, kurie yra pasiruošę mokytis ir tobulėti. Suteikiame galimybes dirbti ir užsidirbti, apmokome darbuotojus ir skatiname jų tobulėjimą. Ateikite iš išmėginkite savo jėgas valymo srityje – kas žino, galbūt būtent valytojo darbas yra tai, ko ieškote. Sugriaukime mitus apie valytojo profesiją drauge!