Kaip reikia valyti lygintuvą?

Kaip valyti lygintuvą?

Kiekvienas, naudojantis lygintuvą, pastebi jo užsiteršimą: sintetinių audinių pūkeliai, tamsios dėmės ir paviršiaus nelygumai gadina lyginimo kokybę. Akivaizdu, kad metas imtis priemonių, tačiau kaip valyti lygintuvą jo instrukcijoje nėra nurodyta, tad norime pasidalinti keletu puikių patarimų.

Kada valyti lygintuvą?

Jei pastebite, kad lygintuvas prasčiau slysta per audinį, palieka ant jo raukšlelių ar limpa prie lyginamų paviršių, nelaukite ir imkitės veiksmų. Neverta laukti, kol situacija taps dar blogesnė, nes neprižiūrimi lygintuvai gana greitai sugenda ir tenka keliauti į buities prietaisų skyrių ieškoti naujo.

Valyti lygintuvą nėra labai lengva, tad apsišarvuokite kantrybe. Svarbu nenumoti ranka įpusėjus darbo, nes puikius lyginimo rezultatus užtikrins tik vėl tolygų paviršių ir švytėjimą atgavęs lygintuvas.

Efektyvūs būdai valyti lygintuvą

Grąžinti lygintuvui „jaunystę“ padės ne brangios priemonės įmantriais pavadinimais, o tai ką dažnai galima rasti kiekvienoje virtuvės spintelėje. Štai keletas receptų, kurie padės išvalyti lygintuvą.

Karštis ir peilis

Jei lygintuvas nėra labai užterštas ir pastebėjote, kad ant jo pado yra sintetinių audinių likučių, geriausiai tinka šis metodas. Beje, dažniausiai taip nutinka tuomet, kai pasirenkama sintetiniams pluoštams per aukšta lyginimo temperatūra, tad ateityje elkitės atidžiau.

Norint nuvalyti sintetikos likučius, lygintuvas yra maksimaliai įkaitinamas. Laukiama, kol sintetinio pluošto likučiai išsilydys, o tuomet jie yra pašalinami. Dėmesio, jei Jūsų lygintuvo padas yra iš metalo, galite naudoti peilį, o jei tefloninis, tuomet teks darbuotis medine mentele.

Visapusiškoji soda

Jau pridegusias sintetinio audinio dėmes puikiai panaikins pasta, gaminama iš sodos ir vandens ar ploviklio. Paimkite nedidelį kiekį sodos ir lašinkite vandenį ar ploviklį bei nuolat maišykite. Pasta turėtų gautis ne per skysta, košės konsistencijos, kad ją būtų patogu naudoti. Kempinėlės kampu paimkite truputį pastos ir trinkite šaltą lygintuvo padą. Procedūrą pakartokite keletą kartų, o galiausiai palikite kuriam laikui. Vėliau pastos likučius pašalinkite drėgna šluoste ir nusausinkite lygintuvo pado paviršių.

Actas

Valyti lygintuvą galima ir actu, o kartu geriausia naudoti šiurkštų audinį, pavyzdžiui, seno rankšluosčio gabalėlį. Viskas, ką reikia padaryti, tai sudrėkinti audinį actu ir šveisti. Procedūrą gali prireikti pakartoti keletą kartų, kol lygintuvo padas taps švarus. Actas yra greitai garuojanti medžiaga, tad audinį vis suvilgykite pakartotinai. Po tokio valymo rekomenduojama lygintuvą įkaitinti ir išlyginti nereikalingą audinį, kad acto likučiai nesugadintų lyginamo drabužio ir pasišalintų.

Ūkinis muilas

Jei pasielgėte neapdairiai ir lygintuvas dar net nespėjo ataušti, griebkite ūkinį muilą. Įtrinkite juo lygintuvo padą ir palikite atvėsti. Kai lygintuvas atšals, ūkinio muilo liekanas pašalinkite drėgna šluoste, kartu nuvalysite ir nešvarumus.

Druska

Druskos ir seną laikraštį namuose ras kiekvienas, todėl šis metodas valyti lygintuvą yra itin populiarus. Patieskite laikraštį keletu sluoksnių, ant jo išberkite gerą saują smulkios druskos. Vidutiniškai įkaitinkite lygintuvą ir braukite per druską spaudžiant taip, kad lygintuvas pasiektų laikraštį. Netrukus pastebėsite, kad tiek druska, tiek laikraštis patamsėjo – tai reiškia, kad valymo procesas baigtas. Palikite lygintuvą atvėsti ir vėliau nuvalykite drėgna šluoste ir nusausinkite, kad būtų pašalinti druskos likučiai.

Vaško žvakė

Tai senas ir patikrintas metodas, kurias prireiks vaškinės žvakės. Lygintuvą įjunkite ir įkaitinkite, o tuomet patrinkite jo padą žvake. Koncentruokitės į tas vietas, kuriose yra susikaupę nešvarumai ir pūkeliai. Išjunkite lygintuvą ir keletą minučių palaukite, kol vaškas pravės. Minkšto audinio skiaute pašalinkite vaško likučius. Dėmesio, lygintuvą valyti reikia tol, kol jis dar visiškai neatvėso. Jei nešvarumų dar liko, procedūrą pakartokite, o vaško likučius taip pat galima efektyviai pašalinti lyginant popierių.

Dantų pasta

Dantų pasta tinka ne tik dantims valyti – tai puiki valymo priemonė, tinkanti daugeliu atveju, o taip pat ir valyti lygintuvą. Pastos sudėtyje esantys komponentai pašalins pridegusius tekstilės pūkelius. Valykite šaltą lygintuvą, dantų pasta padenkite visą metalinio pado apačią. O tuomet pasinaudokite kempinėle (patariama naudoti naują) ir šveiskite padą iki blizgesio. Po valymo lygintuvą reikia įjungti ir panaudoti garus, o tuomet keletą minučių palaukti ir nuvalyti pastos likučius sausa šluoste.

Specialios priemonės valyti lygintuvą

Nepasitikite natūraliomis priemonėmis ir liaudiškais receptais? Tuomet norint išvalyti lygintuvą teks keliauti į parduotuvę. Čia galima įsigyti specialių pieštukų, juos gamina įvairūs gamintojai. Šiuo pieštuku reikia įtrinti įkaitinto lygintuvo padą ir palaukti, kol nešvarumai pradės lydytis. Tuomet susidariusi dėmė yra nuvaloma sausa šluoste, lygintuvas paliekamas atvėsti.

Atrodo, tai puiki priemonė valyti lygintuvą, tačiau prieš ją pasirenkant verta žinoti apie nemalonų kvapą. Tokie pieštukai lygintuvams yra gaminami su amoniaku, tad prilietus pieštuką prie karšto metalo susidaro aitrus kvapas. Taip pat prieš naudojant pieštuką yra būtina išsiaiškinti ir laikytis visų saugumo nurodymų, po lygintuvo valymo būtinai gerai nusiplauti rankas.