Skysti tapetai yra lengvai naudojami

Skysti tapetai: kodėl juos verta rinktis?

Skysti tapetai yra puikus apdailos pasirinkimas, suteikiantis daug galimybių kurti išskirtinį interjerą. Dėl puikių savybių šie tapetai dažnai yra puikia alternatyva tradiciniams klijuojamiems tapetams, dekoratyviam tinkui bei kitoms apdailos medžiagoms. Be to, kartais skysti tapetai tinka ten, kur kitos apdailos medžiagos yra sunkiai pritaikomos. Jei planuojate namų remontą ar įsirenginėjate naujus namus, būtinai apsvarstykite galimybę rinktis būtent šią apdailos medžiagą. Šiame straipsnyje papasakosime apie skystus tapetus tai, ką svarbu žinoti planuojant interjerą.

Kodėl skysti tapetai tokie populiarūs?

Šios apdailos medžiagos populiarumą neabejotinai lemia jos savybės. Skystus tapetus lengva naudoti, o rezultatas visada atrodo puikiai. Tai – ideali priemonė tiems, kurie remontą namuose nori atlikti savomis rankomis.

Skystų tapetų mišinį galima tepti net ant specialiai neparuoštos sienos, o nelygumai gali siekti ir iki 2-3 cm. Kai užtepti tapetai išdžiūsta, jie suformuoja lygią dangą, kuri puikiai paslepia visus nelygumus. Žinoma, jei ant sienos daug iškilumų ir įdubimų, prireiks didesnio kiekio skystų tapetų masės, todėl verta į tai atsižvelgti ir pasirinkti ekonomiškesnį variantą – kartais sieną išlyginti yra paprasčiausiai pigiau.

Skysti tapetai gali būti naudojami ant bet kokio paviršiaus, tačiau siekiant užtikrinti puikų sukibimą, rekomenduojama prieš juos tepant sienas padengti gruntu, probleminėse vietose taip pat galima naudoti hidroizoliacinį gruntą. Vertinant paviršių svarbu atsižvelgti į jo sąveiką su vandeniu, kurio yra skystų tapetų masėje. Kai kurias sienų medžiagas vanduo tirpina, todėl reikia naudoti papildomas priemones, saugančias nuo skysčio įsigėrimo.

Skysti tapetai pasižymi didele spalvų įvairove.

Kita maloni savybė, kuria pasižymi skysti tapetai, yra šilumos izoliacija. Ši apdailos medžiaga, ypač jei panaudotas storesnis sluoksnis puikiai sulaiko šilumą, o taip pat yra maloni ir šilta liečiant. Daugiabučių pertvaroms skysti tapetai dažnai pasirenkami dėl izoliacinių savybių, kurios taip pat saugo ir nuo triukšmo sklidimo.

Jei skysti tapetai buvo pažeisti, juos galima gana nesunkiai „perklijuoti“. Viskas, ką reikia padaryti, tai pašalinti tapetų sluoksnį pažeistoje vietoje ir užtepti naujai. Geriausia yra tai, kad ribos tarp seno ir naujo tapeto visiškai nesimatys, kai naujasis sluoksnis išdžius. Ši savybė labai naudinga įrengiant vaikų kambarį – lengvai atnaujinami skysti tapetai leidžia lengvai nuo sienų panaikinti įvairius piešinius bei dėmes.

Kaip pasirinkti skystus tapetus?

Skysti tapetai yra lengvai pritaikomi bet kokio stiliaus interjerui kurti, tad dirbant su jais tereikės pasitelkti fantaziją. Skysti tapetai yra parduodami pakuotėmis, sausų miltelių, kuriuos sumaišius su vandeniu pasidaro skysta masė, pavidalu. Popierius, medvilnė ir rišamoji medžiaga yra pagrindiniai skystų tapetų ingredientai, o jei norite papildomų efektų ant savo namų sienos, galima įsigyti tokių priedų kaip šilko plaušeliai, blizgučiai ir pan.

Alternatyva klijuojamiems tapetams.
Spalvos, formos ir tekstūros – tai laisvė kurti savo namus.

Taip pat galima skystus tapetus maišyti su tekstiliniu pluoštu, floku. Parduotuvėje, kurioje pirksite skystus tapetus rasite daug įvairių priedų įvairiems efektams išgauti, tad pasirinkite tai, kas geriausiai atitinka Jūsų interjero viziją.

Kaip tepami skysti tapetai?

Skystus tapetus pirmiausiai reikia tinkamai paruošti. Naudojimo instrukciją rasite ant pakuotės, tačiau kad būtų aiškiau, pateikiame keletą naudingų patarimų. Skysti tapetai puikiai išsimaišys kibire, geriausiai rinktis didesnio dydžio statybinį kibirą, o jei dažų reikės iš tikrųjų daug, jie gali būti maišomi vaikiškoje vonelėje – likučiai lengvai pašalinami vandeniu.

Pakeisti skystų tapetų spalvą galima naudojant tonavimo pastą. Ji įmaišoma į vandenį ir tuomet nudažo skystus tapetus. Jei norite patikrinti atspalvį, pasigaminkite mažą kiekį dažytų skystų tapetų, tepkite juos ant kartono ir palaukite, kol išdžius, nes tik tada išryškės tikrasis atspalvis.

Skystiems tapetams maišyti naudokite plastikinę mentelę – ji yra minkštesnė ir nepaliks žymių ant paviršiaus. Plastikine mentele tapetus bus lengva tepti ant sienos ir išlyginti. Skysti tapetai yra labai universalūs, todėl jų sluoksnio storis gali būti labai skirtingas ir pagal gamintojų technines charakteristikas yra leidžiamas svyravimas nuo 0,01 iki 1 cm.

Užtepti skysti tapetai džius 1-4 dienas, jų džiuvimo laiką lems sluoksnio storis. Apdailos medžiagai išdžiuvus galima imtis kitų darbų, pavyzdžiui, jei norėsite skystais tapetais padengtą sieną plauti, padekite ją akriliniu laku, galima naudoti volelį.

Skystų tapetų privalumai ir trūkumai

Skystus tapetus daugelis renkasi dėl jų ekologiškumo. Tai apdailos medžiaga, kuri sudaryta iš natūralių medžiagų, jų sutvirtinimui naudojama želatina ar specialūs bambuko klijai. Skystiems tapetams naudojamas vanduo, kuris taip pat yra natūrali medžiaga. Iš natūralių medžiagų pagaminti skysti tapetai yra laidūs orui, tad jie reaguoja į patalpos būklę: jei yra drėgna sugeria vandenį, o jei sausa – jį atiduoda aplinkai. Nepaisant šių pokyčių skysti tapetai puikiai laikosi, neskilinėja ir netrūkinėja.

Skysti tapetai – ekologiška apdailos medžiaga, laidi orui.

Atspalvis skystiems tapetams yra suteikiamas naudojant universalią tonavimo pastą, todėl galima rinktis iš daugybės skirtingų atspalvių, maišyti juos tarpusavyje ir išgauti naujas spalvas. Įvairovę papildo ir skirtingos tekstūros, kurios išgaunamos maišant skystus tapetus su specialiai priedais.

Skysti tapetai pasižymi elastingumu, todėl patikimai saugo paviršių nuo įtrūkimų. Be to, ši apdailos medžiaga pasižymi šilumos bei garso izoliacinėmis savybėmis, didelėse patalpose ši apdailos medžiaga gali būti panaudojama specialiai aidui sugerti.

Praktiška yra tai, kad namų valymas bus taip pat lengvesnis. Ant skystų tapetų paviršiaus nesirenka dulkės, o padengtus laku juos galima valyti drėgna šluoste. Pažeistas vietas lengva pakeisti, todėl skysti tapetai namuose visada atrodys tiesiog idealiai.

Privalumų iš tikrųjų daugybė, tačiau šie tapetai turi ir trūkumą. Tai šios apdailos medžiagos kaina, kuri, palyginti su tradicinėmis apdailai naudojamomis medžiagomis, yra ne tokia ir maža. Nors skysti tapetai nėra pats brangiausias pasirinkimas sienai, neprotingai juos naudojant namų remontas gali atsieiti labai brangiai. Jei skystiems tapetams užtepti samdysite meistrus, turite atsižvelgti į tai, kad jie džiūva iki 4 dienų, tad meistrai už laukimą gali taip pat prašyti atlygio. Taigi, kaina yra didžiausias trūkumas, tačiau tik pasvarstykite, kiek daug privalumų suteikia skysti tapetai!