Namų valymas su programėle

Šiuolaikiška tvarka: namų valymas su programėle

Išmaniosios technologijos vis labiau įsiveržia į mūsų gyvenimą, tačiau kasdien matydami įvairių programėlių reklamas dažniausiai nesusimąstome, kurios iš jų išties gali būti naudingos. Vienas tokių pavyzdžių – namų valymas, kuris su programėle pagalba taps lengvesnis ir greitesnis. Taigi, pirmyn į programėlių parduotuvę: parsisiųskite labiausiai patikusią ir pasirūpinkite švara bei tvarka namuose!

Kaip tai veikia?

Kaip ir daugelis rutinai valdyti skirtų programėlių, namų švarai ir tvarkai prižiūrėti skirti planuokliai savo esme primena tvarkaraštį. Kai kurie jų patys pateikia darbų sąrašus ir nuolat primena apie laukiančius valymo darbus, o kituose galite fiksuoti progresą ar susikurti visiškai individualų savo planą. Šių programėlių esmė yra tai, kad nelieka vietos sukčiauti: jei leisdavote sau simuliuoti ir patinginiauti, atidėliojote darbus kitai dienai – tai šis sprendimas kaip tik Jums. Išmaniojo telefono ekrane matysite savo jau atliktus ir tuos darbus, kurie dar laukia, sugaištą laiką ir kitą informaciją, atidėlioti nebeišeis. Na, žinoma, nebent taip norėsite išvengti tvarkymosi, kad programėlę paprasčiausiai ištrinsite – tokiu atveju nedelsdami kvieskite „Namų guru“ komandą ir mes pasirūpinsime namų švara. Visais būdais vengiantiems tvarkos rutinos padės tik namų valymo paslaugos.

Kitas programėlių privalumas – smagūs „prizai“. Kokie jie, priklauso nuo pasirinktos aplikacijos: pavyzdžiui, galite taupyti laiką ir savaitgalius praleisti visiškai be tvarkymosi darbų arba telefonas nurodys, kuo galite pasilepinti, jei laiku išplovėte grindis. Taip pat šie sprendimai smagūs ir savo patarimais (tiesa, daugiausiai informacijos pateikiama anglų kalba): rasite naudingų priemonių, natūralių valiklių ir net patarimų, kokia muzika labiau įkvepia valyti namus. Namų valymas taps smagia ir naudinga veikla, be to, visada galėsite džiaugtis namų jaukumu.

Kaip pasirinkti?

Jei norite atrasti geriausią pasirinkimą, teks išmėginti keletą programėlių. Dar prieš atsisiunčiant susipažinkite su jų

 

aprašymu ir galimybėmis: kai kurios programėlės skirtos didesnių namų tvarkymui, todėl smulkesni darbai jose nėra numatyti. Kitos, priešingai, apima daug didesnę dalį rutinos: numato ne tik, kas kiek laiko blizginti veidrodį, bet ir kasdienį laiką maisto ruošimui, virtuvės tvarkymą po to, indų plovimą. Įvertinkite savo poreikius ir nuspręskite, kas yra artimiausia kasdieniam Jūsų gyvenimo ritmui.

Peržvelkite programėlės išvaizdą – ji turi būti aiški ir suprantama. Jei renkatės nemokamą aplikaciją, turite susitaikyti su tuo, kad joje matysite reklamas, bet jos neturėtų erzinti ir uždengti svarbios informacijos. Taip pat atkreipkite dėmesį į kitų vartotojų atsiliepimus: tai labai padeda nuspręsti išbandyti vieną ar kitą pasirinkimą.

Taip pat iš anksto, dar prieš ieškant pagalbos mobiliajame telefone, nuspręskite, kokio tikslo sieksite. Kai kurios programėlės yra skirtos „didiesiems“ darbams: pavasariniam tvarkymuisi, pasiruošimui šventėms, įsikraustymui į naują butą ir kt. Kitose į atskirus etapus padalijama kasdienė rutina, pavyzdžiui, tvarkos virtuvės zonoje palaikymas, lovos klojimas ir pan. Taigi, tai visiškai skirtingi atvejai ir skirtingi darbai, kuriems reikalingi skirtingi planuokliai.

Tiems, kurie tik palaiko namų švarą ir reguliariai naudojasi namų valymo paslaugomis, reikėtų ieškoti aplikacijos su galimybe patiems planuoti reikalingus švaros darbus.

Dar daugiau privalumų

Pavargus nuo rutinos, bent jau trumpam pailsėti leis… darbų perdavimas programėlei. Tai skubi pagalba, kuri apsaugo nuo rūpesčių ir padeda sutaupyti laiko, o ilgainiui ir ugdo naujus gerus įpročius. Programėlėje galite sudaryti maisto produktų sąrašus ir numatyti, ką ruošite vakarienei, taip pat ji nurodys, kada metas tvarkyti spintą ir kada reikėtų aplankyti parduotuves tam, kad atnaujintumėte garderobą. Dažniausiai tokios visaapimančios programėlės dar turi ir funkciją, skirtą namų tvarkymui bei švarai palaikyti.

Turintieji vaikų tikrai pastebėjo mažųjų susidomėjimą naujomis technologijomis. Jei norite vaiką išmokyti tvarkytis, sumani programėlė puikiai tiks. O geriausia tai, kad ji neleis sukčiauti! Susitarkite su vaiku dėl apdovanojimo, kuris jį motyvuos, ir numatykite jam atlikti skirtus darbus. Idealiausia, jei patikėsite vaikui jo kambario priežiūrą – taip jis galės objektyviai įvertinti tvarkos privalumus ir poreikį.

O ko tvarkymosi programėlės naudojimas išmokys Jus? Tai galimybė tiksliai ir aiškiai planuoti kasdienius ir periodinius švaros palaikymo darbus, sutrumpinti laiką, kurį užima rutina. Kai viskas suplanuota iš anksto, nebelieka laiko atsikalbinėjimams, reikia mažesnės savikontrolės tam, kad prisiverstumėte atlikti nemėgstamas užduotis. Planuokliai įveda tvarką ir per ilgesnį laikotarpį padeda išsiugdyti naudingų įgūdžių, tad namų tvarkos palaikymas tampa lengvesnis. Jei dvejojate, tiesiog išmėginkite programėles ir pajusite jų teikiamą naudą!