Namų valymo patarimai pravers kiekvienai mamai.

Namų valymo patarimai užimtoms mamoms

Pasaulyje yra daugybė sunkių darbų, tačiau būti mama – vienas sunkiausių. Namų valymo patarimai yra skirti tam, kad padėtų geriau planuoti savo laiką ir pasiekti geresnių rezultatų. Nuolatinis užimtumas, daugybė rūpesčių ir noras savo šeimai suteikti jaukią bei švarią aplinką yra sunkiai suderinami. Laimei, pagalba jau yra – tai valymo paslaugų įmonės, kurios padės pasirūpinti namų švara. O jei vis dėlto nusprendėte visais keturiais namų kampais pasirūpinti savo jėgomis, dalijamės keletu puikių patarimų, kurie padės palaikyti švarą taupant laiką.

 1. Laikykitės rutinos.

  Kai žinai ką ir kur reikia daryti, visus darbus atlikti daug lengviau ir greičiau. Patogu pasiruošti sąrašą su darbais ir nuosekliai juos atlikti, o žymėti jau atliktus darbus taip pat smagu. Kai rutina nusistovės, namų ruoša taps daug lengvesniu kasdieniu uždaviniu. Tiesa, galite ir „pagudrauti“: pavyzdžiui, jei nenorite dažnai keisti popierinių rankšluosčių visada pirkite didesnį ruloną – taip keitimo prireiks rečiau.

 2. Pašalinkite kliūtis.

  Kai namuose yra vaikų, nebejotinai yra daugybė kliūčių, dėl kurių namų valymas tampa erzinančiu ir sudėtingu procesu. Patraukite visus žaislus ir kitus ne vietoje padėtus daiktus ir tik tada valykite. Patikėkite, taip sutaupysite ir laiko, ir patirsite mažiau streso.

 3. Žvelkite kūrybiškai.

  Namų valymas reikalauja ne tik laiko, bet ir pastangų, o taip pat būtina turėti ir tam tikrus įrankius bei priemones. Deja, labai dažnai, kai tik pradedame valyti, kokia nors priemonė ima ir pradingsta. Streso ir lėkimo į parduotuvę išvengti padės priemonės, kurias rasite namuose: pavyzdžiui, vietoje šiurkščios kempinėlės puikiai tiks senas dantų šepetėlis, o beveik bet kokius nešvarumus ar dėmes namuose pašalins soda, actas ar citrina. Taigi, prieš valant namus pravartu pasirūpinti ne tik buitine chemija, bet ir virtuvės spintelių turiniu.

  Namų valymo patarimai padės lengviau įveikti netvarką namuose.
 4. Suteikite prioritetą.

  Namuose visada daug įvairių valymo darbų, tad bus lengviau juos atlikti, jei numatysite tai, kas svarbiausia. Pavyzdžiui, jei auginate mažus vaikus, pirmiausia svarbu sutvarkyti tas erdves, kuriose mažieji dažniausiai leidžia laiką. Taip pat pasirūpinkite vonios kambario bei virtuvės kampais, nes šiose patalpose yra susiduriama su didesniu drėgmės kiekiu, maistu, tad čia veisiasi daugiau bakterijų. Kai aiškiai įvardinsite prioritetus, namais pasirūpinti bus lengviau, net jei ir pristigs laiko kokiai smulkmenai.

 5. Deleguokite darbus.

  Net jei namų valymu nusprendėte rūpintis savarankiškai, nebūtina būtų „supermama“, kuri viską padaro už visą šeimą. Deleguokite darbus: vaikai ir vyras taip pat gali padėti. Tiesa, jei mėgstate pedantišką švarą, sudėtingesnes užduotis geriau pasilikite sau. Vis dėlto mažyliai tikrai gali padėti susirinkdami savo žaislus, džiaudami skalbinius, o kiek paaugusių atžalų pagalba virtuvėje tikrai leis suktis greičiau.

 6. Neatidėliokite darbų.

  Namų valymas yra suvokiamas kaip visų namų priežiūra ir visai nesvarbu, gyvenate poros kambarių bute ar name su keliolika miegamųjų – darbų visur yra daug ir jie linkę kauptis. Dėl šios priežasties neverta atidėlioti net ir tokių smulkmenų kaip indų plovimas ar grindų šlavimas. Viską reikia atlikti tuomet, kai yra reikalinga. Priešingu atveju valymo darbai kaupsis ir ilgainiui sukels dar didesnį namų ruošos poreikį, o įveikti visą kalną susikaupusių užduočių, kad vėl galėtumėte džiaugtis spindinčiais namais, gali būti sudėtingas uždavinys, kuriam prireiks ne tik daugybės pastangų, bet ir ne vienos dienos.

 7. Taupykite… savo laiką!

  Būnant mama veiklos, rodos, niekada nestinga, tad laiką taupyti labai svarbu. Namų valymo kontekste tam puikiai pasitarnaus specialios priemonės, apie kurias anksčiau galbūt ir nesusimąstėte. Naudokite specialias servetėles ar priemones mediniams paviršiams, grindų ir sienų plytelėms ir kt. Patikėkite, jos tikrai veikia. Žinoma, stebuklų tikėtis neverta, tačiau tokios specialiosios priemonės iš tikrųjų padeda ilgiau palaikyti švarą, o valymas kitą kartą bus lengvesnis.

 8. Investuokite į patikimą įrangą.

  Kartais atrodo, kad visi dulkių siurbliai yra vienodi. Na, galbūt skiriasi jų spalva ar forma. Vis dėlto taip tikrai nėra: namų valymas su prastu siurbliu gali virsti ir neįveikiama užduotimi, o štai funkcionalus dulkių siurblys padės atlikti daugybę užduočių net nesusitepant rankų. Jei nusprendėte pasirūpinti savo namų švara, pasirūpinkite, kad namų valymas būtų tikrai patogus.