Namų valymas bus efektyvesnis, jei atkreipsite dėmesį

Namų valymas: į ką būtina atkreipti dėmesį

Kiekvieni namai kupini „slaptų“ kertelių, kuriose kaupiasi nešvarumai ir, nors profesionalai į šias vietas visada atkreipia dėmesį, patys valydami savo namus jas dažnai pamirštame. Stalviršiai, dušas ar klozetas – visi prisimename, kad šias vietas būtina išvalyti, tačiau namų valymas niekada nebus iki galo efektyvus, jei nepagalvosite apie viską. Dalinamės savo įžvalgomis ir stebinančiomis namų vietomis, apie kurias dažniausiai nepagalvojate. Būsite šokiruoti, kad jas pamiršote, o nešvarumai jose tikrai kaupiasi!

Spintelių durelės

Vonios ir virtuvės spintelių durelės, o ypatingai jų kraštai retai kada būna prižiūrėti. Jei norite pamatyti nešvarumus, tiesiog pažvelkite į šias vietas, nes čia jų – daugybė. O be to, ką matome, čia dar knibžda ir daugybė bakterijų, nes pripažinkite, šias vietas tikrai retai valote.

Spintelių dureles reikia valyti iš visų pusių: tiek iš vidaus, tiek iš išorės, o taip pat nepamišti ir jų kraštų. Tai, kad durelės nėra horizontalios visai nereiškia, kad čia nesikaupia nešvarumai, priešingai. Maisto išsiliejimai, užtykštantys riebalai iš keptuvės ar kosmetinės priemonės vonioje – čia susikaupia viskas. Nešvarumai itin „mėgsta“ įvairius griovelius ar dekoro elementus, tad jei ant spintelės tokių yra, skirkite jiems daugiau dėmesio.

Specialistai rekomenduoja spinteles valyti kas porą savaičių ir naudoti karštu vandeniu suvilgytą šluostę – taip pašalinsite mikrobus ir bakterijas.

Paviršių apačia

Pripažinkite, stalą juk valote dažnai. Tačiau kiek kartų valėte stalo apačią? Namų valymas neapsiriboja tuo, ką matote, visada tai prisiminkite. Maisto likučiai, lipnumas, dulkės… po stalu taip pat kaupiasi nešvarumai, tad juos būtina pašalinti.

Namų valymas reikalauja dėmesio detalėms.
Namų valymas turi apimti visus namų kampelius.

Šaldytuvo rankena

Šaldytuvo rankena – bene dažniausiai liečiama šaldytuvo dalis, tačiau kad ir kaip būtų paradoksalu, šią vietą taip pat rečiausiai ir valome. Daugelis valo tik šaldytuvo vidų ir išorę, bet apie rankeną nė kiek nepagalvoja, o čia juk kaupiasi tiek bakterijų! Kur maistas, ten ir mikrobai, o iš šaldytuvo kameros jie labai lengvai nukeliauja iki rankenos. Namų valymas svarbus ne tik estetine prasme, svarbu pašalinti ir mikrobus bei bakterijas, tad būtinai atkreipkite dėmesį į šią namų vietą.

Už drabužių spintos

Galbūt atstūmę spintą gausite šoką, tačiau šią vietą būtina valyti. Storas dulkių sluoksnis ir kiti nešvarumai čia kaupiasi tiesiog nevaržomai, tad  šia vieta neabejotinai būtina pasirūpinti reguliariai. Neleiskite dulkėms čia kauptis, nes pakilusios jos gali lengvai pasiekti ir sudirginti kvėpavimo takus bei sukelti alergiją.

Vonios kilimėlis

Būkite sąžiningi ir prisipažinkite, kada paskutinį kartą valėte savo vonios kilimėlį? Lašelis rankų kremo, dantų pasta ar makiažo valiklis… čia tikriausiai būtų galima rasti visko. Vonios kilimėlis itin greitai užsiteršia, o dėl šiame kambaryje tvyrančios drėgmės jame greitai ima veistis bakterijos. Dėl šių priežasčių kilimėlį būtina dažnai valyti ar skalbti ir kuo dažniau tai darysite, tuo geriau. Beje, skalbti jį patariama ne žemesnėje kaip 60 laipsnių temperatūroje.

Nepamirškite savo sofos!

Tik pažvelkite, jūsų sofa tikrai matė ir geresnių dienų. Tačiau dar galite jas sugrąžinti! Ir visa tai užtruks tik 20 minučių. Nuvalykite sofą, užbarstykite soda ir po 15 minučių surinkite ją dulkių siurbliu su minkštiems baldams skirtu antgaliu. Taip sofos spalva vėl bus ryški, nešvarumai pašalinti, o nemalonių kvapų nebeliks.

Vaikų žaislai

Paradoksalu, tačiau vaikiškai žaislai yra vieni nešvariausių daiktų namuose. Maži vaikai valgo maistą visur, jį mėto ir viską kiša į burną, tad apsisaugoti nuo mikrobų ir bakterijų tampa labai svarbu. Visgi visa tai nėra matoma plika akimi, tad žaislų „nešvaros“ lengva nepastebėti.

Žaislai bus švaresni, jei kruopščiai prižiūrėsite vaikus. Jie rankas turėtų plauti kas dešimt minučių, o po žaidimo, jei įmanoma, reikėtų nuplauti ir žaislus. Galima pakankamai smagiai įtraukti į tai vaikus – namų valymas gali tapti visai smagiu žaidimu.

Daugelis plastinių žaislų gali būti plaunami indaplovėje, tačiau su pliušiniais žaisliukais yra kur kas sunkiau. Jiems reikalingas tinklelis ir speciali skalbimo mašinos programa bei ilgas džiuvimas. Tai atrodo tikrai varginanti užduotis, tačiau ją atlikti būtina – tik taip užtikrinsite ir namų švarą, ir savo mažylių saugumą.

Kištukinis lizdas

Nors ir nedidelis, kištukinis lizdas dažnai atrodo nekaip ir gadina viso kambario vaizdą. Šioje vietoje dažnai kaupiasi dulkės ir kiti mikronešvarumai, o valyti šią vietą pamirštame. Tiesa, dėl elektros srovės čia reikia elgtis itin atsargiai, tačiau valyti kištukinį lizdą būtina. Kad apie jį pamiršta daugelis, pastebime ir valydami savo klientų namus, kuriuose gali nebūti nei dulkelės, bet kištukinis lizdas kupinas nešvarumų.

Pripažinkite, apie šias vietas tikrai buvote pamiršę – išvalykite jas ir jūsų namų valymas bus tikrai efektyvus ir naudingas. Mes, profesionalai, savo darbe visada pagalvojame apie kiekvieną smulkmeną, nes iš jų ir susideda kokybiškų paslaugų sąvoka.