Namų valymas auginant naminį gyvūną

Namų valymas ir augintinis

Augintinis namuose suteikia daugybę puikių emocijų ir visada pralinksmina, ilgainiui jis tampa tikru pilnaverčiu šeimos nariu. Vis dėlto šis šeimos narys tikrai nemėgsta tvarkytis, tad šeimininkams namų švara tenka pasirūpinti už jį. Namų valymas tampa daug sunkesnis pereinamaisiais sezonais, kai keičiasi augintinių kailiukas ir, rodos, plaukų yra matyti visur pradedant mėgstama sofa ir baigiant virtuvės indais. Dalinamės keletu patarimų, kurie padės išsaugoti namų švarą lengviau ir nepakenks jūsų santykiui su mažuoju „pūkų kamuoliuku“.

Aiškios komandos

Visų pirma kiekvienas gyvūnas, patekęs į jūsų namus, turėtų išmokti keleto taisyklių. Tai ne kokie triukai, kai maisto kąsnis pagaunamas ore, o naudingos komandos. Taigi, supažindinkite gyvūną su higienos procedūromis ir leiskite jam apsiprasti. Nei vienas augintinio maudymas neturėtų virsti scena iš filmo, kur bėgantis šuo po savęs palieka siaubingą netvarką. Abipusis susitarimas – puiki išeitis, o išmoktos taisyklės bus naudingos ir ateityje. Tad truputis dresūros yra pirmasis žingsnis švarių namų link.

Maudynės ir šukavimas

Žmonės plaukus trenka gana dažnai ir visi žino, kad šio proceso metu gyvavimo ciklo pabaigoje esantys plaukai paprasčiausiai išslenka ir lieka plaukų šepetyje. Panašiai turėtų nutikti su augintinio kailiuku: jei dažnai juo rūpinsitės, išslinkę plaukai liks šepetyje, o ne sklandys po visus namus. Tiesa, persistengti taip pat negalima, nes per dažnos maudynės gali sukelti alergijų ar kitų negalavimų. Namų valymas bus lengvesnis, jei pasirinksite pagal augintinio rūšį, veislę ir kailio struktūrą pritaikytas priežiūros priemones – dėl to visada galite pasitarti su veterinaru.

Uždraustos vietos

Kiekvienuose namuose turėtų būti uždraustos vietos, kurios augintiniui nėra ką veikti, o jam čia neateinant nepatenka ir jo plaukai. Dažniausiai viena iš tokių vietų yra vonios kambarys, kuriame norisi sterilios švaros, be to, augintiniui čia tikrai nėra priežasties brautis. Kai kurie šunų ar kačių augintojai taip pat riboja ir lipimą ant baldų. Iš tikrųjų tai visai pravartu, nes šėrimosi laikotarpiu pašalinti gyvūno plaukus nuo medžiaginių paviršių yra gana sudėtinga, o jei sofa yra draudžiama vieta, darbo lieka kur kas mažiau. Kad ir kurią poziciją šiuo klausimu pasirinktumėte, turite suprasti, kad ji turėtų būti galutinė – kad ir kaip meiliai šunelis į jus žiūrėtų. Lipti ant baldų arba galima, arba ne.

Tinkama priežiūra

Nors tai atrodo savaime suprantama, daugelis augintinius namuose auginančių žmonių priežiūros nesieja su savo namų švara. Ir visiškai be reikalo, nes subalansuota mityba, tinkamas poilsio ir darbo režimas bei smagus laikas su šeimininku užtikrina augintinių gerovę. Gerai besijaučiantys gyvūnai yra atsparesni aplinkos poveikiui, todėl namuose bus mažiau plaukų, išvengsite netikėtų situacijų nespėjus išeiti į lauką ir kitos nešvaros. Tinkama priežiūra yra labai svarbi, o ją subalansavus namų valymas net ir turint augintinį netaps sudėtinga užduotimi.

Namų valymas bus lengvesnis, jei augintiniu rūpinsitės tinkamai
Namų valymas gali būti paprastas, net kai namuose gyvena gyvūnas.

Pasirūpinkite aromatu

Net jei namuose ir laigo jaunas šuniukas ar kačiukas, visu paviršius galima nuvalyti, o mažesnius daiktus išplauti ar išskalbti. Vis dėlto namų valymas dažnai nesuteikia to pojūčio, kurio tikėjotės. Rodos, viskas švaru? O ar nepamiršote kvapo? Švara žmogui asocijuojasi su neutraliais, vos juntamais maloniais aromatais, o gyvūno kailis dėl įvairių priežasčių turi gana intensyvų ir savitą kvapą, kuris lieka kiliminėje dangoje, sofos apmušaluose ir kitose namų vietose. Dažnai vien tik valymo ar plovimo nepakanka, tad verta pasirūpinti ir namų aromatais, kurie padės užtikrinti jaukumą.

Nepamirškite mikrobų

Augintinis namuose automatiškai reiškia daugiau iš lauko į namus patenkančių mikrobų. Visgi tai tikrai nėra problema, jei tik nepamiršite atlikti svarbius periodinius valymo darbus. Labai svarbu tinkamai išvalyti ir dezinfekuoti medžiaginius paviršius. Kartą ar du per metus būtinai kvieskite profesionalus, kurie specialia įranga atliks giluminį valymą. Taip pat reguliariai skalbkite užuolaidas, durų ir vonios kilimėlius. Vakuuminis valymas ir karštas plovimas leidžia sunaikinti bakterijas, dulkių erkutes ir kitus mikrobus, tad profesionalus namų valymas vėl grąžins jūsų namams sveiką ir saugų mikroklimatą.