Augalai – interjero dalis ir jaukumas namuose

Ne tik namų valymas užtikrina jaukumą namuose: ramybė, dalelė gyvybės – visa tai mūsų aplinkai namuose suteikia augalai. Tai ne tik interjero dalelė, žinome, kad augalai valo orą, o jų psichologinio poveikio taip pat negalima nuginčyti, tad augalai naudingi ne tik namuose, bet ir darbo erdvėje. Ypač „žaliųjų draugų“ poveikis yra svarbus biuro aplinkoje, kurioje yra gausu kompiuterių ir kitos technikos. Specialistai teigia, kad augalai padeda ne tik geriau sutelkti dėmesį bei didinti darbo efektyvumą, bet ir daro teigiamą poveikį žmonių sveikatai.

Valymo paslaugos tiekėjai pastebi, kad ofisuose vis dažniau pasirenkami dideli augalai, kuriamos oazės. Dėl to namų valymas gali tapti kiek sudėtingesnis, tačiau tai turi labai praktišką priežastį – pastatuose esanti oro kondicionavimo ar ventiliacijos sistema patalpose esantį orą sausina, o augalai tuo tarpu padeda atstatyti reikiamą drėgmės kiekį patalpose. Kalbant apie didelėse erdvėse esančią akustiką – augalai taip pat yra puikus sprendimas, vos keletas augalų „nutildys“ aidą. Rodos, augalų privalumų sąrašas begalinis. Kaip jie gali tapti interjero dalimi ir sukurti jaukumą namuose ar darbo aplinkoje – pateikiame atsakymus šiame straipsnyje.

Augalai – neatskiriama interjero dalis

Nėra nieko jaukesnio už žalumą kambariuose. Tai dalelė gamtos, kuria galima mėgautis net ir labiausiai urbanizuotame miesto rajone. Augalai iš karto suteikia erdvei gyvumo ir gaivos pojūtį. Reikia nepamiršti, kad augalai puikiai užpildo tuščias kambario erdves. Vis dėlto derinti augalus prie modernaus namų interjero gali būti nemenkas iššūkis. Modernus dizainas reikalauja švarių linijų bei paprastumo, kai tuo tarpu augalai gali į erdvę įnešti chaotiškumo. Tačiau tikrai yra būdų, kaip galima įtraukti augalus į interjerą – tiesiog reikia nepamiršti, kad jie yra neatsiejama dalis kaip ir kiti aksesuarai. Kruopščiai parinkti augalai bei tinkamas namų valymas, gali ne tik suteikti unikalią išvaizdą bet kuriam kambariui, bet ir padėti jaustis sveikiau ir pozityviau.

Jei kuriatės naujuose namuose ar darote remontą, nepalikite augalų pasirinkimo paskutiniu darbu. Augalui svarbu parinkti tinkamą vietą, atsižvelgti į jo poreikius: ar augalas mėgsta saulę, ar šešėlį, ar reikalinga daugiau drėgmės ir pan. Jei augalui vietą suplanuosite iš anksto, galėsite atlikti tinkamą pasirinkimą ir rūpintis šia gamtos dalele reikės mažiau, neliks rizikos, jog augalas nunyks. Be to, tinkamoje vietoje augalai geriau auga ir žydi, tad dėmesys augalui tikrai atsipirks jo dailia išvaizda.

Kurkime jaukumą namuose su augalais

Kambariuose, kuriuose auga daug ir įvairių augalų, namų valymas gali būti komplikuota užduotis. Be to, augalai meta lapus, žydi… Prižiūrėti namus bus lengviau, jei augalus tinkamai įkurdinsite: tinkamo dydžio vazonai keičiami augalui augant, lėkštelės vandeniui, paramstytos šakelės – visa tai ne tik dėl augalo, bet ir dėl mūsų gerovės.

Kalbant apie augalų pasirinkimą, ieškokite norimą įspūdį kuriančių spalvų bei formų. Pavyzdžiui, jei norite kambariui suteikti gaivumo ir tropikų įvaizdį, patariama rinktis augalus turinčius didelius ir blizgius lapus. Pastatę tokį augalą į kambario kampą, patalpai suteiksite apvalumo efektą, o augdamas šalia durų ar langų jis įneš tikros egzotikos namams – tik įsivaizduokite, kokį šešėlį mes karpyti palmės lapai.

Augalai gali būti auginami bet kuriame kambaryje ir jį tikrai papuoš. Vis dėlto labai dažnai pamirštama papuošti vonios kambarį. Čia svarbu ne tik rasti geriausią vietą interjere, bet ir parinkti augalą, kuris mėgtų drėgmę bei šilumą. O tam puikiai tinka egzotiniai augalai, kurie po tam tikro laiko ant palangės pradeda mesti savo žiedus ir džiūti. Akivaizdu – jiems trūksta drėgmės, kurios tikrai galima rasti vonioje, todėl pagražinkite savo spintelę ryškiai žydinčia gėle arba citrusiniu augalu, kuris ne tik žaliuos, bet ir skleis malonų aromatą.

Švara ir augalai viename kambaryje – misija įmanoma

Dauguma sutiks, kad augalai tikrai nepalengvina namų ruošos darbų. Krentantys lapai ir žiedai, ant augalų besikaupiančios dulkės – tikras pedantų košmaras. Kad namų valymas būtų lengvesnis, apsaugokite grindis ir baldus nuo krintančių žiedų. Įstatykite vazoną į gilią stiklinę lėkštę, į kurią ir pateks visi krituliai. Be to, tai yra puikiai atrodanti interjero detalė.

Negalime ginčytis, dideli augalai tikrai puikiai užpildo tuščias erdves, tačiau jie yra gana sunkūs ir griozdiški. Tam, kad nereikėtų bejėgiškai bandyti patraukti giganto iš vietos, padarykite jį mobilų. Užkelkite šį augalą ant ratukų – taip ne tik sutaupysite jėgas, bet ir buto valymas užtruks kiek trumpesnį laiką. Dar vienas būdas, kaip galima išvengti vazonų stumdymo iš vietos yra juos pakabinti. Tam puikiai tiks svyrantys augalai, kurie ne tik suteikia kambariui egzotikos, bet ir savito žavesio dėl vadinamo „krioklio efekto“.

O jei vis dėlto tingite sukti galvą dėl augalų, tiesiog užsakykite namų valymo paslaugas. Esant poreikiui profesionalai ne tik išvalys namus, bet ir pasirūpins augalais, patars kur ir kaip geriau juos auginti. Augalų augintojai žino daugybę triukų, kurie padeda ir greičiau sulaukti žiedų, ir greičiau išauginti augalą, tačiau tai hobis, reikalaujantis nemažai laiko. Jei augalus auginate tik savo malonumui, niekada neatsisakykite profesionalų pagalbos.

Augalai puikiai užpildo tuščias kambarių erdves bei yra neatsiejama interjero dizaino dalis. Jie ne tik kainuoja daug mažiau nei bet koks meno kūrinys, bet ir gali veikti kaip architektūros dalis. Nei vienas kitas gyvas elementas nesuteikia tiek grožio ir gaivumo kaip augalai.