Kaip valyti lubas nuo įvairių dėmių

Pakelkite akis aukštyn: kaip valyti lubas?

Namų valymas neapsiriboja tik grindų plovimu, dulkių šluostymu ar veidrodžių blizginimu. Grindys, sienos, tačiau apie lubas daugelis visiškai pamiršta. Ir iš tikrųjų, kaip valyti lubas? O galbūt vienintelis būdas panaikinti dėmes yra remontas? Tikrai ne, lubos, kaip ir visa kita kambaryje, renka dulkes ir kaupia nešvarumus, kurie yra ne tik nepatrauklūs, bet ir kenkia namų mikroklimatui. Sužinokite ne tik kaip išvalyti įvairių tipų dėmes, bet kaip atnaujinti lubas jas tiesiog nuvalant.

Lubų valymo ypatumai

Bendram lubų valymui ir atnaujinimui galima naudoti baltojo acto ir vandens mišinį. Iš pradžių išbandykite šį mišinį valydami nedidelį ir mažai matomą lubų plotą, kad galėtumėte pamatyti bet kokią galimą neigiamą reakciją. Kaip alternatyvą acto tirpalui galima naudoti universalų valiklį. Lubas geriausia valyti rankomis apimant nedidelį jų plotą. Tiesiog užpurkškite ar užpilkite valymo priemonės ant kempinės ar kito audinio ir valykite pasirinktą plotą. Dar vienas, kiek daugiau atidumo ir pastangų reikalaujantis būdas valyti lubas yra pasitelkiant plokščią grindų šepetį. Patariama valiklio nepurkšti tiesiai ant lubų, nes likučiai pradės kristi ne tik ant kambaryje esančių baldų ar daiktų, bet ir ant pačių jūsų. Vietoje to geriau valiklį pilkite ant šepečio ir tuomet valykite lubas. Būkite atsargūs ir dėl kiek grubesnių šepečio kraštų, kurie netyčia gali subraižyti lubas.

Kaip valyti lubas namuose
Kaip valyti lubas, jei jos paveiktos dėmių? Pasinaudokite NAMŲ GURU patarimais, kad namų valymas būtų efektyvus.

Galimų dėmių rūšys

Kiekvieno buto valymas prasideda valomų dėmių pažinimu. Tik žinant, su kokio tipo dėmėmis susiduriama galima nuspręsti, kokias priemones rinktis. Dauguma lubų dėmių atsiranda dėl dviejų priežasčių: vandens padarytos žalos arba dūmų. Šias dėmes gana lengva atskirti, tačiau jas būtina identifikuoti: tik žinant nuo ko atsirado dėmės, bus aišku, kaip valyti lubas. Vandens dėmės yra geltonos ar rusvos spalvos, dažnai būna ovalios ar žiedo formos. Štai dūmų paliktos dėmėms būdinga nešvari gelsva, pilka ar anglies spalvos. Kadangi suodžiai susidaro iš mažų pelenų dalelių, bandant juos nuvalyti jie gali dar labiau ištepti lubų paviršių.

Kaip valyti lubas, jei yra vandens dėmių

Prieš bandydami pašalinti dėl vandens atsiradusias dėmes iš pradžių įsitikinkite, kad vandens nutekėjimo priežastis yra sutvarkyta ir ji nepasikartos. Patikrinkite, ar nepažeista stogo danga ar netoliese esantys vamzdžiai. Jeigu patys negalite rasti priežasties – skambinkite profesionalui. Visa tai sutvarkius buto valymas taps lengvesniu darbu.

Valymo procesas:

 1. Pirmiausia patraukite baldus, kurie stovi po lubų plotu, kurį ruošiatės valyti
 2. Padenkite plastikinę plėvelę ar kitą uždangalą, kuris apsaugos grindis ar baldus nuo galimų lašų.
 3. BŪTINAI dėvėkite apsauginius akinius ir gumines pirštine, ypač kai dirbate su chemikalais.
 4. Jeigu dėmė Jums atrodo neaiški ir primena pelėsį, atlikite bandymą valydami dalį dėmės su baliklio ir vandens tirpalu. Prieš valydami likusį plotą palaukite, kol lubos išdžius, kad pamatytumėte galutinį rezultatą.
 5. Nugruntuokite išvalytą plotą su dėmes naikinančia priemone ir galiausiai padenkite jį derančių dažų sluoksniu.

Kaip valyti lubas, jei yra dūmų dėmių

Dūmų dėmes lengvai galima atskirti dėl nešvaraus gelsvo atspalvio. Ši dėmė skiriasi nuo vandens paliktos dėmės tuo, kad dažnai neturi ryškių kraštinių kontūrų. Vis dėlto atvira liepsna ir tiesioginis jos prisilietimas prie lubų palieka pilkos ar juodos spalvos dėmes.

Valymo procesas:

 1. Pradėkite patraukdami baldus, kurie stovi po norimu valyti lubų plotu.
 2. Uždenkite baldus ir grindis, ant kurių gali pakliūti chemikalų ar dažų likučių.
 3. Visada dėvėkite apsauginius akinius ir gumines pirštines.
 4. Greitais judesiais valykite dėmę su šiurkščių šerių šepečiu. Pasistenkite pašalinti kiek įmanoma daugiau suodžių
 5. Sumaišykite ketvirtį puodelio trinatrio (sodos) fosfato (jį galima įsigyti buities prekių parduotuvėje) su 3-4 litrais labai šilto vandens. Sudrėkinkite kempinę šiuo tirpalu ir valykite dūmų paliktą dėmę tol, kol ji bus panaikinta.
 6. Gerai išvalykite plotą su švariu šiltu vandeniu. Leiskite viskam išdžiūti.
 7. Kai tik plotas visiškai išdžius padenkite jį su lubų sandarikliu (šią priemonę galima rasti bene kiekvienoje buities ir statybinių prekių parduotuvėje).
 8. Galiausiai padenkite išvalytą plotą norimais dažais.

Lubų valymas ne visada gali būti lengvas procesas, todėl kartais tikrai gali padėti tik profesionalios valymo paslaugos. Vis dėlto jeigu yra didelis noras turėti gražias ir švarias lubas, galite tai padaryti savo pastangomis.