Kaip atliekamas čiužinių valymas?

Čiužinių valymas: kada ir kodėl jis reikalingas?

Visi, galvojantys, kad čiužinių valymas, nėra būtinas, kol nematyti išorinių žymių, turėtų susimąstyti. Žmogus miegodamas praleidžia net trečdalį savo gyvenimo ir šį laiką dažniausiai leidžiame ant savo čiužinio. Daugelis sutiks, kad nėra nieko malonesnio, kaip tas jausmas, kai po sunkios darbo dienos galima griūti į gaiva dvelkiančius minkštus patalus. O kad miegas būtų tikrai ramus ir užtikrintų puikų poilsį, yra būtina pasirūpinti savo čiužinio švara.

Kodėl būtinas čiužinių valymas?

Patalynė yra keičiama reguliariai ir gana dažnai, tačiau vien ją pakeičiant lovos švara nėra užtikrinama – būtinas ir čiužinių valymas. Ar skalbti drabužius, ar plautis rankas – dėl šių klausimų niekada nedvejojame, tačiau apie čiužinių valymą dažnai pamirštame arba tiesiog numojame į šį darbą ranka. Ir visai be reikalo.

Ilgai naudojami čiužiniai, net jei tai ir nėra pastebima plika akimi, yra kupini nešvarumų. Tai, visų pirma, nuo mūsų kūno atsiskiriančios dalelės, tokios kaip odos pleiskanos. Taip pat čiužiniuose kaupiasi dulkės, o ilgainiui – ir kenkėjai bei mikroorganizmai. Visa tai turi neigiamą poveikį žmogaus kvėpavimo sistemai, kenkia miego kokybei, o ilgainiui ir neigiamai veikia čiužinių ilgaamžiškumą – jie dėvisi greičiau, lengviau sudyla išorinės medžiagos.

Čiužinių valymas padeda spręsti tokias problemas kaip kasryt kamuojanti sloga, perštinčios akys ar neramus miegas. Dažniausiai visi šie padariniai yra priskiriami alerginėms reakcijoms, kurias sukelia čiužiniuose besikaupiančios dulkės, dulkių erkutės.

Valymo metu iš čiužinių yra pašalinamos ne tik dulkės, bet ir dulkių erkutės, jų fekalijos, seilės, mirusios dulkių erkutės, kurios yra tokios mažos, kad jų daleles su oru galime įkvėpti to net nepastebėdami. Drėgnesnėse patalpose svarbu ir tai, kad iš čiužinio pašalinamos pelėsio sporos, bakterijos ir grybeliai – dėl šios priežasties parsivežus čiužinį, pavyzdžiui, iš sodybos, taip pat rekomenduojama jį išvalyti prieš naudojant namuose. Priešingu atveju pelėsio sporos gali pasklisti ir sukelti sveikatos problemų.

Kada reikalingas čiužinių valymas?

Apie čiužinių valymą dažniausiai susimąstome tada, kai ant čiužinio paviršiaus atsiranda dėmių ką nors išpylus arba čiužinys ima skleisti ne itin malonų kvapą. Taip, tai ženklas, kad Jūsų čiužinį būtina išvalyti nedelsiant, tačiau iš tikrųjų tikriausiai reikėjo padaryti gerokai anksčiau.

Higienos specialistai pataria čiužinius valyti reguliariai. Tik nuolat periodiškai valomas čiužinys bus visiškai saugus, nes čiužinių valymas užkerta kelią nešvarumų kaupimuisi ir plika akimi nematomų mikroorganizmų dauginimuisi.

Jau įsigijus naują čiužinį reikėtų suplanuoti pirmąjį jo valymą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad dulkės ir dulkių erkutės nuolat naudojamuose čiužiniuose, o taip pat ir minkštuosiuose balduose ima daugintis jau po trijų mėnesių naudojimo. Dulkių erkutėms puikiu maistu tampa negyvos mūsų odos ląstelės, kurių ant audinio lieka po kiekvienos ant čiužinio praleistos nakties. Svarbu laiku užkirsti kelią šiems nepastebimiems gyviams, nes ilgainiui jie gali sukelti tokius negalavimus kaip sinusitas ar astma, tapti dermatito, lėtinės rytinės slogos ar čiaudulio priežastimi.

Specialistai rekomenduoja čiužinių valymą atlikti vidutiniškai kas pusę metų – taip užtikrinama švara ir išvengiama neigiamo nešvaraus čiužinio poveikio sveikatai. O jei čiužiniu naudojasi alergiškas žmogus, valymo intervalus rekomenduojama sutrumpinti iki 3 mėnesių.

Čiužinių valymas padeda vėl jaustis gaiviai savo lovoje.

Kaip atliekamas čiužinių valymas?

Čiužinių valymas yra atliekamas kliento namuose, todėl paslauga naudotis labai patogu – tereikia išsikviesti profesionalus ir patraukti patalynę. Čiužinių valymas yra pradedamas nuo valymo su specialia įranga: ja yra įpučiamas oro sūkurys, pašalinantis dulkes ir nešvarumus ne tik nuo paviršiaus, bet ir iš čiužinio vidaus. Taip iš čiužinio pašalinamos dulkės, dulkių erkutės ir jų liekanos, žmogaus odos ląstelės ir kiti nešvarumai. Šis procesas dar vadinamas giluminiu valymu ir užtikrina puikius rezultatus.

Taip išvalytas čiužinys yra plaunamas keletu etapų. Pirmiausiai išplaunama čiužinio išorė, tam naudojamos specialios priemonės, kurios pašalina dėmes ir įsiskverbia į gilesnius sluoksnius. Šiame etape naudojamas rankų darbas, nes dėmės čiužinių paviršiuje dažniausiai yra įsisenėjusios ir sunkiai pašalinamos.

Galiausiai čiužinių valymas yra užbaigiamas skalavimo etapu, kuriame naudojamas specialus siurblys leidžiantis surinkti ir pašalinti drėgmę iš čiužinio audinių. Taip čiužinys greičiau išdžiūva ir vėl yra tinkamas naudoti. Taip pat čiužinį galima valyti ir karštais garais, kurie papildomai apsaugo nuo bakterijų ir panaikina nemalonius kvapus.

Jau iš karto po valymo pamatysite akivaizdų skirtumą: Jūsų čiužinys atgaus pirminę savo išvaizdą ir gaiviai kvepės. Po valymo rekomenduojama palaukti 2-8 valandas, kol visi čiužinio audiniai tinkamai išdžius, o tuomet jau galima kloti lovą ir mėgautis visapusiška patalų gaiva ir puikia miego kokybe.