Biurų valymas: geriau rytas ar vakaras?

Biuras – vieta, kur daugelio įmonių darbuotojai praleidžia daugiausiai darbo laiko, tad švara ir maloni atmosfera čia labai svarbi. Patogiai jausdamiesi darbuotojai lengviau ir greičiau atlieka savo funkcijas, o tvarkingos ir švarios patalpos tinkamai reprezentuoja įmonę į biuro patalpas užsukusiems klientams. Biurų valymas yra paslauga, be kurios šiandien neįsivaizduojamas nei vienos įmonės darbas – tie laikai, kai kiekvienas darbuotojas buvo atsakingas už tvarkos ir švaros palaikymą savo darbo vietoje, seniai baigėsi.

Biurų valymas – paslauga, kurios populiarumas auga

Šiuolaikiniame versle greitis ir produktyvumas yra itin svarbūs, o ir visuomenėje vyrauja noras gyventi kuo kokybiškiau. Visa tai susideda iš mažų detalių, o viena jų yra švara. Kodėl? Nes švarioje ir tvarkingoje patalpoje maloniau būti, taigi, ir dirbti. Tvarka geriau nuteikia darbui ir neblaško dėmesio, todėl lengviau susikaupti. Galiausiai, visada malonu, kai darbdavys pasirūpina darbuotojų gerove ir komfortu – tai papildomas privalumas bet kuriai darbovietei. Juk darbuotojai yra didžiausias įmonės turtas!

Samdomas valytojas vis dažniau pakeičia specializuotos valymo įmonės. Valymo paslaugos verslui yra daug patogesnės būtent dėl jų teikimo laiko. Valytoja gali dirbti savo darbo metu, tad jos grafikas kertasi su biuro darbuotojų, o ūžiantis dulkių siurblys, traškantis šiukšlių maišas ar netikėtai nuvirtusi šluota visada blaško, o kur dar pašaliniai kvapai! Biuro valymas, nori nenori atkreipia darbuotojų dėmesį, blaško juos. O valymo paslaugos gali būti užsakomos pagal poreikį: tiksliai tada, kada reikia.

Tinkamiausias laikas biuro valymui

Ryte, vakare ar per pietų pertrauką? Kadangi valymo specialistus galite išsikviesti norimu metu, svarbu suvokti, kada biuro valymas yra reikalingiausias ir išsirinkti tinkamiausią laiką.

Rytas, žinoma, yra vienas populiariausių pasirinkimų. Visi mėgsta dieną pradėti su šviežumo pojūčiu, naujumo jausmu. Iš tikrųjų valymo paslaugos gali būti suteiktos anksčiau, dar prieš darbuotojams atvykstant į darbą, tad jiems atvykus biuro patalpos jau bus švarios, gaiviai kvepės. Šis pasirinkimas labai tinka tiems biurams, kuriuose daugiausiai dirbamas administracinis darbas. Vis dėlto, jei biuro patalpos susietos su gamybinėmis patalpomis, geriausia jas valyti iš karto, kai jos užsiteršia, nelaukiant ryto.

Atkreipkite dėmesį į darbuotojų įpročius. Jei biure turite darboholikų arba projektų, prie kurių tenka pasėdėti dirbant viršvalandžius, rytinis laikas valymui bus geresnis pasirinkimas. Taip būsite tikri, kad ilgiau likusių padirbėti darbuotojų neblaškys patalpose dirbanti valymo komanda.

Jei jūsų įmonės darbo laikas yra ilgesnis, darbo diena tikriausiai prasideda vėliau. Ankstyvas rytas puikiai tiks pasirūpinti patalpų švara, užtikrinti gaivumo ir šviežumo pojūtį darbuotojams. Ir priešingai, jei biure darbas prasideda labai anksti, valymą geriau atidėti vakarui. Kad ir kaip diskretiškai veiktų valymo profesionalai, netgi jų buvimas gali blaškyti darbuotojus, o taip mažės jų darbo efektyvumas. Rinkdamiesi valymo paslaugos teikimo laiką, būtinai atsižvelkite į darbo grafikus.

Patalpose, kuriose vykdoma bet kokia gamyba, valymas ryte taip pat yra tinkamiausias pasirinkimas. Darbo dieną pradėti švariose patalpose yra daug smagiau, be to, kai patalpos išvalytos darbuotojams lengviau paruošti ar išvalyti ir gamybos procese naudojamą įrangą bei priemones.

Vis dėlto rytas – ne visais atvejais geriausias pasirinkimas, tad gerai apsvarstykite savo poreikius.

Pietų metas – kompromisinis pasirinkimas, kai norima palaikyti švarą darbo metu. Tai laikas, kai biuro patalpos pratuštėja, o darbas trumpam sustoja, nes visi išskuba pietauti. Šis metas yra tinkamas patalpų valymui: tiek periodiniam, tiek ir palaikančiam švarą patalpose, kurios gausiai lankomos klientų. Pasirinkdami valymą dienos metu, jei pagal verslo specifiką jis yra būtinas, turite būti itin atidūs rinkdamiesi švaros partnerius. Įsitikinkite, kad valymo kompanijos darbuotojai atrodys ir elgsis reprezentatyviai – į biurą užsukantys lankytojai juos tapatins su jūsų įmonės darbuotojais, tad nekompetencija gali greitai sugadinti ilgai puoselėtą gerą įvaizdį. Rinkitės tik tikrus profesionalus!

Valyti biurą vakare – praktiškas pasirinkimas. Valymo komanda gali atvykti tuo laiku, kai darbuotojų darbo laikas jau pasibaigęs, todėl visiškai jiems netrukdys. Per dieną biure susikaupia šiukšlių ir nešvarumų, priklausomai nuo įmonės veiklos – dulkių ar kitų smulkių dalelių, kurias geriausiai išvalyti nedelsiant. Jei baiminatės, kad biuro valymas vakare bus neefektyvus ir ryte nejusite jokio rezultato, klystate – profesionalai naudoja priemones, kurios apsaugo paviršius nuo dulkių kaupimosi ir viską tobulai išblizgina, tad nes ir atėję į darbą ryte, praėjus maždaug pusei paros po valymo, darbuotojai jus švaros atmosferą.

Vakarinis valymo laikas taip pat tinka toms biuro patalpoms, kurios yra gausiai lankomos klientų. Nuo darbo pradžios juos galėsite pasitikti spindinčia švara, o jokių valymo pėdsakų, pavyzdžiui, tam tikrų valymo priemonių kvapų, nebus likę nei ženklo.

Esminiai pasirinkimo kriterijai

Priimdami sprendimą dėl laiko, kuriuo bus atliekamas biuro valymas, pasitarkite su paslaugos tiekėju ir jis patars, kokį laiką geriau rinktis. Prisiminkite, ką turite įvertinti ir apsvarstyti:

  • Biuro darbo laikas;
  • Darbuotojų įpročiai (ateiti į darbą anksčiau, likti padirbėti ilgiau);
  • Biuro lankytojų skaičius;
  • Veiklos specifika;
  • Darbuotojų darbo grafikai.

Atminkite, kad papildomas „veiksmas“ biure blaško darbuotojus, o valymas neatsiejamas nuo garsų ir kvapų, tad jie tikrai nenoromis patrauks darbuotojų dėmesį. Todėl geriau patalpų valymą planuoti taip, kad darbuotojai jo net nepastebėtų. Juk jiems iš tikrųjų svarbu ne kas, kada ir kaip valo patalpas, o gera savijauta ir puiki darbinė atmosfera.