Alus ne tik gėrimas, bet ir valymo priemonė

Alus – efektyvi ir natūrali valymo priemonė

Mėgstate alų ir žinote daugybę informacijos apie jo rūšis, skonius ir kilmės vietas? O ar žinote, kad tai puiki valymo priemonė, padedanti palengvinti namų valymą? Taip, tai iš tikrųjų tiesa. Alus yra gazuotas ir sudėtyje turi mielių, tad pasižymi daugybe puikių savybių, kurios tikrai praverčia valant namus. Sužinokite, kaip savo mėgstamą gėrimą galite panaudoti valydami namus.

Medienos atnaujinimui

Medinis stalas prarado atspalvį ir spindesį? Alus tikrai gali tai išspręsti, tiesiog suvilgykite juo šluostę ir nuvalykite stalo paviršių. Šį darbą atlikite kruopščiai, kad pasiektumėte visas stalo vietas, o savo natūraliomis savybėmis alus veiks kaip valymo priemonė. Taip pat galite nuvalyti ir medinius baldus bei kitus medinius paviršius namuose – alus jiems suteiks spindesio ir išraiškingumo.

Dėmių priešas

Alus puikiai pašalina daugelį dėmių, tad pasinaudokite jo naudingomis savybėmis. Visi žino, kaip sunkiai pašalinamos yra arbatos dėmės, tačiau alus gali jas įveikti. Ką daryti? Tiesiog užpilkite alaus ant dėmės ir patrinkite kempinėle.

Namų valymas bus daug lengvesnis, jei žinosite šį triuką – alus puikiai pašalina dėmes iš kilimo. Dėl savo struktūros jis lengvai prasiskverbia į gilesnius kilimo sluoksnius ir pašalina nešvarumus. Pilkite alaus ant dėmės, leiskite jam susigerti, o tada trinkite tą vietą kempinėle. Jei norite pašalinti alaus kvapą greičiau nei jis išgaruos savaime, tiesiog išplaukite tą vietą vandeniu sudrėkinta šluoste.

Tviskėjimas

Jei domitės naminėmis valymo priemonėmis, žinote, kad gazuoti gėrimai, tokie kaip „Coca Cola“ suteikia puikius rezultatus valant keptuves ar šalinant įvairias nuosėdas nuo indų paviršių. Šiomis savybėmis pasižymi ir alus, kuris gali būti naudojamas namuose kaip visiškai natūrali valymo priemonė. Jį naudoti labai paprasta, tiesiog suvilgykite alumi kempinėlę ir patrinkite vietą, ant kurios kaupiasi nuosėdos. Taip pat į alų galima pamerkti seniai naudotus stalo įrankius – taip juos išblizginti bus daug lengviau.

Rūdžių priešas

Gazuotas alus yra puiki priemonė, leidžianti lengvai pašalinti rūdis. Ir už tai verta padėkoti šio gėrimo burbuliukams! Ši alaus savybė pravers daugybe atvejų: pašalinsite rūdis vonios kambaryje, virtuvėje, atnaujinsite senus stalo įrankius ar indus sodyboje ir kt. Alus – tikras pagalbininkas, kai reikia greitai ir efektyviai išvalyti rūdis.

Alus – ne tik gėrimas, bet ir efektyvi valymo priemonė.

Poliravimo priemonė

Sugrąžinkite metalo spindesį savo seniems puodams. Viskas, ko reikės, tai – alus ir švelnus skudurėlis. Suvilgykite jį alumi ir švelniai sukamaisiais judesiais trinkite puodo paviršių, o alaus rūgštys atliks savo darbą. Alus tinka beveik visų rūšių metalo priežiūrai ir yra puikus poliruoklis, be to, tai visiškai natūrali valymo priemonė, kuri yra saugi sąlyčiui su maistu ir visiškai netoksiška.

Aukso spindesys

Auksinius papuošalus ar įrankius valyti kartais būna iš tikrųjų sudėtinga. Rodos, reikėtų stipriai patrinti, tačiau tai padaryti kartu ir baisu, nes nenorima palikti įbrėžimų ar kitų pėdsakų. Šiai situacijai puikiai tiks alus. Aukso dirbinius tiesiog pamerkite į šį gėrimą kuriam laikui. Vėliau juos išimkite ir nuskalaukite po tekančiu vandeniu – auksas ir vėl atgaus savo pirmapradį spindesį. Paprasčiau nebūna!

Kuri valymo priemonė geresnė: „Coca Cola“ ar alus?

Alus yra puikus pagalbininkas valant namus ir ne tik. Prisiminkite, kad šį gėrimą galima ne tik gerti, bet ir panaudoti įvairioms grožio procedūroms ar maisto ruošimui. Alus vertinamas dėl jame esančių mielių ir alaus rūgščių, kurios turi daug naudingų savybių, o gazuotumas suteikia šiam gėrimui tuos privalumus valymo srityje, kuriais didžiuojasi ir garsioji „Coca Cola“.

Apie pastarojo gėrimo valomąsias savybes, kurios yra tiesiog magiškos, yra girdėjęs kone kiekvienas. O štai apie alaus panaudojimą žino iš tikrųjų nedaugelis. Visgi alus turi daug pranašumų: pavyzdžiui, jis dėmes valo, o „Coca Cola“ palieka. Antra vertus, alus turi daugeliui ne itin malonų kvapą, tačiau jį lengva panaikinti vandeniu, galima panaudoti ir citriną ar indų ploviklį. Taigi, jei dvejojate, kurį gėrimą rinktis namų valymui, pirmiausiai įvertinkite, ką norite išvalyti – stalui ir kitiems mediniams paviršiams bei dėmėms drabužiuose ar ant kilimo rinkitės alų, o jei norite pašalinti rūdis, puikiai pasitarnaus tiek vienas, tiek kitas gėrimas.

Jei naminės priemonės neveikia, neskubėkite leisti pinigų pirktiniams valikliams. Tokiu atveju tikėtina, kad dėmes įveikti reikia specialių priemonių, tad geriausia kviesti profesionalus, kurie tinkamai pasirūpins namų švara.